Primitivo Salento Rosato IGP, Masseria Borgo Dei Trulli

1,600 ALL

Rosato Masseria Borgo dei Trulli
Sasia
Përshkrimi

Rrushi: Primitivo

Viti: 2019

Alkooli: 12.5%

Ngjyre delikate rozë që të kujton ngjyren e perlave dhe bozhureve. Aroma të luleshtrydheve, frutave të pasionit, pjeprit dhe citrus Shije e plotë, e freskët dhe krokante, me një aciditet të mirë dhe a ndjesi e vazhdueshme e agrumeve dhe mineraleve.

Shoqerimi: Sherben si aperitiv ose shoqerohe me peshk, ushqim deti ose shpendë.